Ve čtvrtek čeká Českou republiku včetně hlavního města Prahy stávka dopravních odborářů. Autobusy, tramvaje i lodní doprava však přeci jen budou částečně k dispozici.

Přinášíme kompletní přehled linek, které budou v omezeném, či pozměněném rozsahu v den stávky fungovat. Přehled sestavila společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy).

Normálního provozu některých linek mohou využít například obyvatelé Jižního Města. "Jakmile jsem se o tomto černém scénáři dozvěděl, okamžitě jsem kontaktoval vedení společnosti ROPID a zahájil s nimi jednání o krizovém plánu dopravy na Jižním Městě," řekl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. Zajištěn tak má být normální provoz linek 165, 213, 240 a 293.

Podle stránek ropid.cz budou všechny příměstské linky zastavovat ve všech zastávkách na trase, aby obsloužily maximum území, některé z nich mírně pozmění trasu, aby obsloužily i některé další zastávky v okolí.

Linky 317 a 321 pojedou přes Zbraslav, linka 348 pojede přes Ďáblice, linka 367 pojede přes Horní Počernice, linky 382 a 383 pojedou přes Nedvězí a Kolovraty.

V provozu budou také všechny vltavské přívozy, a to linky P1-P6. Dále bude v provozu zvláštní lodní linka v trase Nádraží Modřany - Přístaviště - Žluté lázně - Palackého náměstí v intervalu cca 60 minut s tím, že v úseku Přístaviště (Braník) - Palackého náměstí bude zajištěn interval cca 15 minut v ranní špičce.

Stávka by měla skončit úderem 24. hodiny, tedy o půlnoci na pátek.

stavka_ropidstavka_ropid