Taxislužby hledají objízdné trasy pro místa předpokládaných a oznámených blokád. Zároveň se na čtvrtek pokouší dostat co nejvíce řidičů do ulic a posílit počet zaměstnanců v telefonických centrech. Vyplývá to z ankety ČTK mezi provozovateli taxislužeb. Do služby se hlásí téměř všichni smluvní řidiči, potvrzují provozovatelé.

"Zjišťujeme předpokládané blokace, které odboráři už nahlásili, nebo kde předpokládáme, že by mohly být, a připravujeme objízdné trasy," řekl obchodní manažer Profi Taxi Daniel Michek. Ve čtvrtek bude společnost objízdné trasy ucpaných komunikací vyhledávat pomocí GPS lokátorů.

Podle Františka Krotila z Taxi Praha vyjedou ve čtvrtek řidiči v maximální možné míře. O stávce se v médiích mluví tolik, že nebylo nutné řidiče jakkoliv vyzývat, řekl Krotil. Nicméně i tak firma řidiče požádala, aby byli připraveni na zvýšenou poptávku po přepravních službách.

Většina řidičů jsou osoby samostatně výdělečně činné a je v jejich zájmu při takovéto příležitosti co nejvíce jezdit, řekl ředitel Haló taxi Jan Baťák. Mají tak záruku, že je budou lidé využívat častěji než jindy. Protože ale řidiči taxíků nejsou zaměstnanci, není možné jim kvůli stávce nařídit, aby do práce přišli a jezdili.

Protestující odboráři se svými "blokádami papalášů" pokusí znepříjemnit život především politické reprezentaci.

 

Blokovat tak zřejmě budou zejména úřad vlády a Pražský hrad. Před zrušením pondělní stávky se ale mluvilo i o blokádách hlavních dopravních uzlů v Hlavním městě a dalších metropolích.

Metro má také stát

Zástupci odborů a Dopravního podniku hlavního města Prahy se v úterý shodli na tom, že MHD v Praze v noci na čtvrtek skončí podle platných jízdních řádů a vozy dojedou do svých konečných stanic.

Stávka začne nočními spoji. Odbory chtějí ve čtvrtek zastavit autobusy, tramvaje i metro. Vedení dopravního podniku ale i nadále trvá na tom, že se pokusí zajistit alespoň omezený provoz podzemní dráhy. Jak bude vypadat denní provoz, není zcela jasné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist