Hospodářské noviny, Aktuálně.cz a Ekonom jsou postaveny na skutečně profesionální a nezávislé novinářské práci. Jedním z důkazů pravdivosti tohoto tvrzení je skutečnost, že  Economia, která tyto tituly vydává, získala jako první v České republice prestižní certifikát Journalism Trust Initiative (JTI).

Certifikát JTI je celosvětovým standardem důvěryhodnosti novinářské práce. Iniciovali ho Reportéři bez hranic spolu s Evropskou vysílací unií a agenturou AFP. Sestavila ho pak skupina 130 odborníků, institucí, regulačních orgánů, vydavatelů a hráčů v oblasti nových technologií. Jde dosud o nejrelevantnější a nejkomplexnější pokus o zdravější informační prostor. S JTI nyní pracuje přes 1000 mediálních domů z 80 zemí celého světa.

Certifikují se novinářské standardy, postupy práce, ověřování informací, práce s nimi. Výsledkem je zevrubná zpráva o transparentnosti, kterou následně posuzuje nezávislý auditor, společnost Deloitte.

„Důvěryhodnost založená na kvalitním obsahu je základní hodnotou společnosti Economia a jejích titulů. Certifikát JTI objektivně dokazuje, že jdeme správnou cestou. Je to vzkaz našim čtenářům, že se na kvalitu obsahu našich titulů mohou opravdu spolehnout, což je v době značného informačního balastu, fake news a rostoucí role AI v jejich generování stále důležitější,“ říká Lenka Černá, generální ředitelka Economie.

Journalism Trust Initiative je také jistotou pro inzerenty i technologické platformy, že své jméno spojují s obsahem, který je důvěryhodný. Cílem je, aby se tato certifikace stala celosvětově vnímanou a respektovanou značkou, která oddělí kvalitní informace od dezinformací a zpráv, u nichž nelze určit, zda jsou pravdivé a relevantní.

Celý proces získání JTI certifikátu byl velmi náročný a trval několik měsíců. Certifikát udělený třem titulům mediálního domu Economia je k dispozici na webových stránkách JTI. Certifikát byl udělen v roce 2024 a jeho platnost je dva roky.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist