Ministr školství Robert Plaga (ANO) chtěl jít cestou doporučení a nechat na školách, jak přesně si pravidla pro používání mobilů upraví. Premiér a šéf nejsilnějšího vládního hnutí Andrej Babiš měl ale pocit, že Česko nedělá dost. A v pondělí narychlo předložil zákon, který používání mobilů ve školách „natvrdo“ zakazuje. Česko tak jde ve stopách řady zemí v Evropě či ve světě. Tuzemští experti ale upozorňují, že plošný zákaz problémy vyplývající z digitální závislosti dětí nevyřeší.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co říkají k zákazu experti a jak přesně zákon povinnosti škol vymezuje.
  • Jak je to v jiných zemích.
  • Proč problémy vyplývající z digitální závislosti dětí zákaz mobilů ve školách nevyřeší.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.