Více než dvě stě demonstrantů v sobotu na pražském Vyšehradě protestovalo proti přijímání uprchlíků a kritizovalo migrační politiku české vlády. Po více než dvou hodinách proslovů pochodovali směrem k budově České televize (ČT), která podle nich nepravdivě informuje o skutečnostech spojených s imigrační problematikou.

Po cestě při východu z vyšehradského areálu je chtělo zastavit pár desítek opačně smýšlejících lidí, střetu zabránila policie. U budovy ČT poté promlouvali někteří řečníci, akce skončila krátce po 19.00. Akci svolávala extremistická Národní demokracie.

Akce měla být podle předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše protiváhou proti Pochodu hrdosti Prague Pride, který se v sobotu uskutečnil v centru města.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Zatímco deviantské oslavy se konají na jiném pražském pahorku - na Letné, praví vlastenci přišli na Vyšehrad," řekl před akcí Bartoš. Během proslovů na Vyšehradě účastníci poklekli na koleno a složili slib, že budou chránit svou vlast. Předseda je označil za blanické rytíře. Mluvili i zástupci Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) několikrát protagonisté označili za vlastizrádce, dav při svém pochodu následně volal "Vlastizrádce pověsit". Vláda podle Bartoše nekoná, je podle něj třeba uzavřít a střežit hranice či opustit Evropskou unii. "V tuto chvíli tady máme už 3500 vetřelců, což je naprosto skandální," myslí si Bartoš.

Česká televize je pak podle demonstrujících centrem vládní propagace, Národní demokracie by si přála snížit počet kanálů ČT, zrušit koncesionářské poplatky a aby ČT "mluvila pravdu" například o problematice spjaté s imigranty.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist