V budově jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí v centru Brna v úterý několik hodin zasahovala protikorupční policie. Uvedl to její mluvčí Jaroslav Ibehej. Řekl také, že jeho kolegové prováděli šetření k trestnímu řízení. Podrobnosti ale nesdělil. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) šetření souvisí s dopravními záležitostmi. Deník Právo se domnívá, že by mohlo jít o záležitosti týkající se smluv mezi krajem a dopravci.

Ibehej to nekomentoval. Nevyjádřila se k tomu ani mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Windová. "Mohu pouze potvrdit, že jsme poskytli policii maximální součinnost," uvedla.

Zásah trval několik hodin. Windová k tomu sdělila, že protikorupční policie potřebovala dohledat materiály, které si následně odvezla. Více k zásahu ani smlouvám mezi krajem a regionálními dopravci neuvedla.

"Během kalendářního roku se policie několikrát obrací na krajský úřad s žádostí o takzvanou součinnost. To se stalo i dnes. Žádné vrtulníky, žádné kukly, žádné samopaly. Policie požádala o součinnost o vydání podkladů a podle mých informací krajský úřad standardně vyhověl," řekl  Hašek. "Co se týká obsahu toho šetření, měly by to být nějaké záležitosti směřující směrem k dopravě," uvedl také. Bližší podrobnosti prý nemá, protože byl celý den v Praze.