Lídrem ČSSD v podzimních komunálních volbách v Praze bude ředitel motolské nemocnice a pražský zastupitel Miloslav Ludvík. Sociální demokraté o tom ve čtvrtek rozhodli na zasedání krajské nominační konference. Na druhém místě kandidátky bude zastupitel a místopředseda pražské ČSSD Petr Dolínek. ČTK to řekl Dolínek.

Ludvík dostal od pražských obvodů devět nominací do čela kandidátky. Nikoho dalšího sociální demokraté nenavrhli. Jako první si Ludvíka vybrala ČSSD v Praze 4.

Na druhém místě kandidátky bude předseda magistrátního kontrolního výboru a zastupitel Petr Dolínek, na třetím zastupitelka Prahy 4 Irena Ropková a čtvrté místo patří předsedovi magistrátního výboru dopravy, zastupiteli, bývalému náměstkovi primátora a exministrovi Karlu Březinovi. První pětici pak uzavírá zastupitelka Prahy 10 Hana Nováková.

Miloslav Ludvík (1963) je od roku 2000 ředitelem nemocnice v Motole. Od roku 2002 je zastupitelem hlavního města. V minulosti byl členem dozorčí rady Kongresového centra Praha, Pražské vodohospodářské společnosti nebo dopravního podniku.

V posledních komunálních volbách v roce 2010 skončila ČSSD třetí za TOP 09 a ODS, dostala 17,85 procenta hlasů a ve třiašedesátičlenném zastupitelstvu má 14 reprezentantů. Sociální demokraté uzavřeli dohodu s pražskou TOP 09 a tolerují nyní její jednobarevnou radu.

Svého lídra vybrala už pražská Strana zelených, která se spojila do trojkoalice s lidovci a STAN. Kandidátku povede zastupitel Prahy 4 a předseda pražských zelených Petr Štěpánek. V Praze vládnoucí TOP 09 povede primátor Tomáš Hudeček. Svého lídra ještě nemá ODS, její regionální sněm ho bude vybírat v sobotu.

Volby se uskuteční 10. a 11. října. Pražané budou hlasovat v jednom volebním obvodu, vyberou 65 zastupitelů namísto současných 63.

Související