Na začátku byla téměř stovka kandidátů do Rady České televize a Českého rozhlasu, ve středu z nich poslanci vybrali osm radních. Devátý člen rozhlasové rady zvolen nebyl a bude vyhlášená nová výzva.

Novými radními České televize se stali komentátor ČRo Jan Bednář, bývalý dramaturg Luboš Beniak, filozof Michal Hauser, ekonom Richard Hindls, politolog Vratislav Dostál a komunistická poslankyně Ivana Levá. Zvolili je poslanci na své středeční schůzi ze seznamu 18 jmen, které předvybral sněmovní volební výbor.

V případě Rady Českého rozhlasu zůstalo v užším výběru devět kandidátů, ze kterých byli zvoleni muzikoložka Hana Dohnálková a bývalý šéf ČRo 2 - Praha Jiří Vejvoda. Nikdo další nepřekročil požadovaný počet hlasů, a proto se konalo druhé kolo volby. Ani tam ale nikdo neuspěl, a proto bude vyhlášena úplně nová výzva. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.