Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, jeho první náměstek Ladislav Minčič nebo šéf celníků Pavel Novotný dostali před Vánoci 2011 od Státní tiskárny cenin pěkný dárek: desetigramový zlatý slitek, jehož tržní hodnota se pohybuje mezi devíti a 10 tisíci korun.

Až dosud se přitom veřejně nevědělo, že státní podnik rozdává tak cenné dárky, navíc vysoce postaveným úředníkům. Sami manažeři ceninové tiskárny se nadto snaží utajit, komu konkrétně prezenty předávají a kolik je to celkem stojí.

Obchodní ředitel Tomáš Vydra pouze potvrdil, že tiskárna vyrábějící bankovky, kolky a doklady skutečně daruje mimo jiné také drahý kov. “V rámci marketingové strategie některé dárkové předměty tvoří i zlato v dárkovém provedení s logem STC,” řekl Vydra.

Seznam obdarovaných za posledních pět let pak nevydal se zdůvodněním, že státní tiskárna prý není povinna databázi příjemců vůbec pořizovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.