Šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček se dva týdny marně pokoušel splnit příkaz ministra financí v demisi Jana Fischera. Ten mu nařídil, aby vrátil dva cenné obrazy za více než deset tisíc korun, které Bulíček dostal jako vánoční dárky od podnikatele Jana Janků z papírny Neograph spojované s lobbistou Ivem Rittigem. 

Bulíček však narazil na potíž: podle našich informací si Janků odmítal pro obrazy přijet.

Zlom přišel teprve po dvanácti dnech, když se IHNED.cz, který na Bulíčkovy drahé vánoční dárky v polovině listopadu upozornil, dotázal na ministerstvu financí, jak úředníci navrácení obrazů zkontrolovali.

Mluvčí Ondřej Šrámek napřed požádal o odklad svého vyjádření do následujícího dne. A pak oznámil překvapivé řešení: šéf státní tiskárny obrazy vzal a poslal je kurýrní službou do sídla společnosti Neograph do severočeského Štětí.

„Zasílám vám potvrzení, že obrazy byly odeslány prostřednictvím kurýrní služby zpět firmě Neograph,“ uvedl Šrámek v mailu, jehož přílohou je doklad poslíčka o převzetí zásilky. Šrámkovo vyjádření i s dokladem přišlo sotva dvě hodiny poté, co kurýr obrazy odvezl.

Potvrzení o odeslání dvou obrazů do firmy Neograph by IHNED.cz

Zda obrazy do papírny skutečně dorazily, zatím není možné zjistit. Spolumajitel Neographu Jan Janků se o případu opakovaně odmítá bavit a firemní prokurista Michael Broda nereaguje na telefonáty ani na SMS.

Mlčí zatím i ředitel státní tiskárny Richard Bulíček. Ten se kvůli obrazům dostal do podezření ze střetu zájmů. Neograph podnikatele Janků se totiž v těchto dnech uchází o spolupráci na zakázce na dodávky jízdenek pro pražský dopravní podnik, kterou Státní tiskárna cenin získala.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.