Počátkem srpna Česká televize oznámila, že dá víc prostoru zahraničním zprávám a že Bohumila Klepetka v Událostech, komentářích nahradí Lukáš Dolanský. Zpráva proběhla médii bez většího zájmu.

O dva dny později ale vyšlo najevo, že vedení odvolalo z postu moderátorky Událostí, komentářů i Danielu Drtinovou. I když jí nabídlo moderování vlastního pořadu, právě v tento okamžik začala krize, která trvá až do dneška, tedy více než čtyři měsíce.

Následovalo několik vyhazovů, protestních dopisů a do situace vstoupily také osobnosti stojící mimo televizi.

Například 24 zaměstnanců si stěžovalo na šéfredaktora zpravodajství Petra Mrzenu, že ovlivňuje vysílání ve prospěch Miloše Zemana a SPOZ .

Šéf ČT Petr Dvořák proto zřídil komisi, která měla údajnou cenzuru vyšetřit. Nakonec ji ale rozpustil a konstatoval, že k ovlivňování vysílání nedocházelo.

Server IHNED.cz sestavil přehled hlavních událostí posledních čtyř měsíců. Na čí straně stojí právnička Hana Marvanová, dokumentaristka Olga Sommerová či filozof Václav Bělohradský?

9. SRPNA: VEDENÍ ODVOLALO DRTINOVOU

Média začínají psát o tom, že vedení ČT odvolalo Danielu Drtinovou z funkce moderátorky Událostí, komentářů (UK). Nabídlo jí ale uvádění pořadu Interview ČT24, který Drtinová spolumoderovala už předtím. Nyní by se ale jmenoval přímo Interview Daniely Drtinové.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se