Komise šetřící údajnou cenzuru v ČT, na kterou si stěžuje 24 zaměstnanců, přišla už o dva z pěti členů. Náhradníci se zatím hledají. Odložilo se i jednání, které se mělo konat ve středu.

Závěry šetření má přitom ředitel televize Petr Dvořák prezentovat na zasedání Rady ČT 11. prosince. A předseda rady Milan Uhde s tím i nadále počítá.

"Může požádat o posunutí termínu, ale rada o tom bude jednat až 11. prosince. Samozřejmě, že jsme jenom lidé a může se stát, že komise se nestačila sejít, ale nikdo nemůže dát řediteli mimo zasedání rady dobrozdání, že se termín posouvá. To se nedá projednávat telefonicky," říká Uhde v rozhovoru pro IHNED.cz.

Radě by prý ani nevadilo, kdyby komise zůstala tříčlenná. Uhde zároveň velmi lituje výroků, ve kterých se do skupiny expertů zostra opřel.

Ředitel Dvořák žádal v pondělí dopisem Radu ČT o utvrzení, že má komise dále pracovat. Na čem jste se usnesli?

To usnesení není vlastně usnesení, protože Rada ČT od té doby zasedání neměla a jednat korespondenčně nebo telefonicky nemůže. Zasedání bude mít až 11. prosince. Ale členové rady v drtivé většině vyjádřili podporu myšlence, aby komise pokračovala v práci, byť i třeba v tříčlenném složení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se