Kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny v Moravskoslezském i Olomouckém kraji platí. Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl návrhy na vydání předběžného opatření, kterým chtěli někteří členové strany podání kandidátek zabránit.

Kandidátku pro Moravskoslezský kraj zpochybnili tři sociální demokraté z Ostravy, mezi nimi i primátor města a krajský šéf strany Petr Kajnar, který se na ni vůbec nedostal. V případě Olomouckého kraje kandidátku napadlo šest členů, za většinou podání stojí právník Pavel Němec, který byl ze strany letos vyloučen.

Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka rozhodnutí soudu uvítal. Podle něj strana při sestavování kandidátek postupovala v souladu se stanovami a vnitřními pravidly. "Doufám, že se situace zklidní a že podobné vnitřní spory nezkomplikují volební úspěch sociální demokracie. Každý člen ČSSD si musí uvědomit, že každé podobné návrhy nebo nerespektování demokratických rozhodnutí mohou stranu poškodit," řekl novinářům Sobotka.

Lídr kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek řekl, že obdobné rozhodnutí soudu očekával. "Věřím, že tím by to mohlo celé skončit. Považoval jsem to za nešťastný nápad, protože se domnívám, že se jedná o problém, který jsme schopni vyřešit sami a není otázkou soudu. Spíše je nepříjemné, že jsme to nevěděli dříve," uvedl Zaorálek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.