Kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny v Moravskoslezském i Olomouckém kraji platí. Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl návrhy na vydání předběžného opatření, kterým chtěli někteří členové strany podání kandidátek zabránit.

Kandidátku pro Moravskoslezský kraj zpochybnili tři sociální demokraté z Ostravy, mezi nimi i primátor města a krajský šéf strany Petr Kajnar, který se na ni vůbec nedostal. V případě Olomouckého kraje kandidátku napadlo šest členů, za většinou podání stojí právník Pavel Němec, který byl ze strany letos vyloučen.

Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka rozhodnutí soudu uvítal. Podle něj strana při sestavování kandidátek postupovala v souladu se stanovami a vnitřními pravidly. "Doufám, že se situace zklidní a že podobné vnitřní spory nezkomplikují volební úspěch sociální demokracie. Každý člen ČSSD si musí uvědomit, že každé podobné návrhy nebo nerespektování demokratických rozhodnutí mohou stranu poškodit," řekl novinářům Sobotka.

Lídr kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek řekl, že obdobné rozhodnutí soudu očekával. "Věřím, že tím by to mohlo celé skončit. Považoval jsem to za nešťastný nápad, protože se domnívám, že se jedná o problém, který jsme schopni vyřešit sami a není otázkou soudu. Spíše je nepříjemné, že jsme to nevěděli dříve," uvedl Zaorálek.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se