Stejně jako Václav Havel nebo Václav Klaus, také současný prezident Miloš Zeman bude mít vlastní lékařské konzilium.

Tým dvanácti lékařů povede podle MF DNES přímo ministr zdravotnictví a donedávna náměstek v motolské nemocnici Martin Holcát. Toho si vybral sám Miloš Zeman.

"Počítáme s tím, že experti se budou scházet na pravidelných schůzkách," řekl deníku prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Dalším potvrzeným jménem je fyzioterapeut motolské nemocnice Pavel Kolář. Ten se třináct let staral o bývalého prezidenta Václava Havla a pečoval i o Václava Klause. Tomu například pomáhal při zranění ze sportu.

Nyní bude Kolář řešit prezidentův bolavý palec. "Oslovili mě z prezidentské kanceláře, zda bych mu nepomohl s bolestí nohy. Jeho problém spočívá v tom, že má v oblasti nohou horší vedení nervů, což vzniká u určitého procenta lidí s cukrovkou," říká.

Zemanova vrávoravá chůze tak může mít zdravotní příčiny.

Bez nároku na odměnu

Dvanáct lékařů prezidentova týmu bude funkci vykonávat bez nároku na odměnu. Je to funkce čestná. Zároveň ale musí počítat s tím, že si je prezident zavolá například o Štědrém večeru.

Jelikož je v konziliu řada lékařů z Motola, v případě, že prezident bude potřebovat převézt do nemocnice, pojede právě tam.

"S vysokou pravděpodobností se skutečně bude léčit u nás, pokud by nešlo o popáleninu nebo nějaký neochirurgický zákrok. Pak by mířil buď do Fakultní nemocnice na Vinohradech, kde je popáleninové centrum, nebo do Ústřední vojenské nemocnice," dodal ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.