Teprve možnost, že by poslanci ČSSD podpořili Rusnokovu vládu, donutila Bohuslava Sobotku zkritizovat 1. místopředsedu Michala Haška. Právě ten hlasitě vyzývá k podpoře vlády, která evidentně vznikla pod taktovkou Miloše Zemana. A Hašek se svou náklonností k prezidentovi netají.

Spory mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem ale trvají už delší dobu. Na sjezdu ČSSD v roce 2011 se oba utkali i o post předsedy.

Server IHNED.cz sestavil 10 témat, na která měli nebo mají Sobotka a Hašek různý názor.

1. Souběh funkcí: Hejtman i poslanec

Už v roce 2010 se Bohuslavu Sobotkovi nelíbilo, že někteří členové ČSSD vykonávají zároveň funkci poslance a hejtmana. Kritika dopadla i na Michala Haška.

„Dlouhodobě podle mého názoru nelze plnohodnotně skloubit funkci hejtmana a poslance v situaci, kdy hejtman nepochází z Prahy nebo ze středních Čech a musí dojíždět z nějakého vzdálenějšího českého nebo moravského regionu,“ tvrdil Sobotka.

Haška ale nepřesvědčil. Ten už řadu let zastává funkci poslance, hejtmana i předsedy Asociace krajů ČR. Podle aktuálního průzkumu sdružení KohoVolit.eu je ale zároveň největším absentérem ve sněmovně. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.