Teprve možnost, že by poslanci ČSSD podpořili Rusnokovu vládu, donutila Bohuslava Sobotku zkritizovat 1. místopředsedu Michala Haška. Právě ten hlasitě vyzývá k podpoře vlády, která evidentně vznikla pod taktovkou Miloše Zemana. A Hašek se svou náklonností k prezidentovi netají.

Spory mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem ale trvají už delší dobu. Na sjezdu ČSSD v roce 2011 se oba utkali i o post předsedy.

Server IHNED.cz sestavil 10 témat, na která měli nebo mají Sobotka a Hašek různý názor.

1. Souběh funkcí: Hejtman i poslanec

Už v roce 2010 se Bohuslavu Sobotkovi nelíbilo, že někteří členové ČSSD vykonávají zároveň funkci poslance a hejtmana. Kritika dopadla i na Michala Haška.

„Dlouhodobě podle mého názoru nelze plnohodnotně skloubit funkci hejtmana a poslance v situaci, kdy hejtman nepochází z Prahy nebo ze středních Čech a musí dojíždět z nějakého vzdálenějšího českého nebo moravského regionu,“ tvrdil Sobotka.

Haška ale nepřesvědčil. Ten už řadu let zastává funkci poslance, hejtmana i předsedy Asociace krajů ČR. Podle aktuálního průzkumu sdružení KohoVolit.eu je ale zároveň největším absentérem ve sněmovně. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se