Advokátní kancelář exministra spravedlnosti Pavla Němce odmítá tvrzení, že pro stát neumí efektivně vymáhat nezaplacené mýtné.

Právníci, které si na vymáhání pohledávek před čtyřmi lety najalo Ředitelství silnic a dálnic, se tak ve svém prvním veřejném vyjádření brání tvrzení Nejvyššího kontrolního úřadu. Ten do kontrolní zprávy napsal, že stát na vymáhání mýta prodělává – z jedné zaplacené koruny, kterou dá advokátům, dostane zpátky jen třetinu, tedy 32 haléřů.

Němec a spol. říkají, že kontroloři před veřejností svá zjištění zkreslují.

„Samotná kontrolní zpráva NKÚ o výběru mýta je podle našeho názoru zpracována profesionálně a odborně. V současné době je ale tvrzení vedení NKÚ, že stát musel za vymožení jedné koruny nezaplaceného mýtného zaplatit tři koruny, a tudíž je vymáhání neefektivní a předražené, hrubě zjednodušené a zkreslené,“ napsala do oficiálního vyjádření Jana Navrátilová, partnerka advokátní kanceláře Němec, Bláha & Navrátilová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.