Faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta nebude kandidovat na post hejtmana v Plzeňském kraji. Na úterní tiskové konferenci prohlásil, že nechce zastínit ostatní nadějné kandidáty VV.

Mezi novými osobnostmi strany před podzimními krajskými a senátními volbami jsou spisovatelka Lenka Procházková nebo režisér Vít Olmer.

Bárta, který byl v dubnu nepravomocně odsouzen za uplácení vlastních poslanců, však na Plzeňsku neskládá zbraně. Oznámil totiž, že tam chce zřídit kancelář, ve které bude upozorňovat na nekalé praktiky místních politiků a kde bude s obyvateli kraje řešit jejich problémy.

„Otevřu si v Plzni kancelář, budu dál pomáhat občanům a budu dál upozorňovat na kmotrovské aktivity pana Jurečka a pana Pospíšila. Plzeňanům tak pomohu mnohem víc, než kdybych kandidoval,“ řekl Bárta.

Proč najednou nebudete kandidovat na post hejtmana v Plzeňském kraji?

Silně mi zkomplikovala situaci Karolína Peake. Tři dny poté, co jsem řekl, že budu kandidovat v Plzeňském kraji mimo Věci veřejné, ona stranu opustila. A také zastiňovat osobnosti a velké hvězdy na našich kandidátkách není fér. Ale neutíkám z boje. Budu dál upozorňovat na kmotrovské aktivity pana Jurečka a pana Pospíšila.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.