Faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta nebude kandidovat na post hejtmana v Plzeňském kraji. Na úterní tiskové konferenci prohlásil, že nechce zastínit ostatní nadějné kandidáty VV.

Mezi novými osobnostmi strany před podzimními krajskými a senátními volbami jsou spisovatelka Lenka Procházková nebo režisér Vít Olmer.

Bárta, který byl v dubnu nepravomocně odsouzen za uplácení vlastních poslanců, však na Plzeňsku neskládá zbraně. Oznámil totiž, že tam chce zřídit kancelář, ve které bude upozorňovat na nekalé praktiky místních politiků a kde bude s obyvateli kraje řešit jejich problémy.

„Otevřu si v Plzni kancelář, budu dál pomáhat občanům a budu dál upozorňovat na kmotrovské aktivity pana Jurečka a pana Pospíšila. Plzeňanům tak pomohu mnohem víc, než kdybych kandidoval,“ řekl Bárta.

Proč najednou nebudete kandidovat na post hejtmana v Plzeňském kraji?

Silně mi zkomplikovala situaci Karolína Peake. Tři dny poté, co jsem řekl, že budu kandidovat v Plzeňském kraji mimo Věci veřejné, ona stranu opustila. A také zastiňovat osobnosti a velké hvězdy na našich kandidátkách není fér. Ale neutíkám z boje. Budu dál upozorňovat na kmotrovské aktivity pana Jurečka a pana Pospíšila.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se