Během pondělí vydal ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) svému náměstkovi Miroslavu Drobnému stručný a jasný pokyn: Jedeme do Plzně.

Dobeš se chtěl na západě Čech na vlastní oči přesvědčit, jak jeho lidé, úředníci a počítačoví experti z firmy ATS-Telcom dávají dohromady software nového centrálního registru vozidel, který se od minulého potýká s obrovskými problémy.

Podle Dobeše by ale kolaps jako minulý týden už neměl hrozit. "Systém je pomalý, ale funguje. Jsme v bodě jedna, teď už bude jen lépe," řekl Dobeš serveru IHNED.cz na cestě z Plzně.

A potvrdil, že až pečlivě prozkoumá tendr na systém centrálního registru, který byl zadán bez výběrového řízení, mohou někteří jeho manažeři čekat vyhazov. Jména ale zatím ministr prozradit nechce.

O personálních změnách jste hovořil už minulý týden. Kdy k nim dojde?

Až ve chvíli, kdy se situace kolem systému uklidní. Uvidíme, jak bude probíhat tento týden. Řadu chyb si uvědomujeme. Prostě není to tak, že najednou budeme všichni očištěni, když to bude fungovat. Ne. A mohu zopakovat, že ve chvíli, kdy systém centrálního registru vozidel dostaneme do rozumného stavu, podrobně své chyby rozebereme a vyvodíme z toho důsledky, které budou mít dopady i na personální záležitosti na ministerstvu dopravy.

Máte už jasno, kolik lidí by mohlo na chyby při přípravě projektu doplatit?

Nebudu mluvit o počtech. Půjdeme po zodpovědnosti jednotlivých odborů a vše vyhodnotíme.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se