Během pondělí vydal ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) svému náměstkovi Miroslavu Drobnému stručný a jasný pokyn: Jedeme do Plzně.

Dobeš se chtěl na západě Čech na vlastní oči přesvědčit, jak jeho lidé, úředníci a počítačoví experti z firmy ATS-Telcom dávají dohromady software nového centrálního registru vozidel, který se od minulého potýká s obrovskými problémy.

Podle Dobeše by ale kolaps jako minulý týden už neměl hrozit. "Systém je pomalý, ale funguje. Jsme v bodě jedna, teď už bude jen lépe," řekl Dobeš serveru IHNED.cz na cestě z Plzně.

A potvrdil, že až pečlivě prozkoumá tendr na systém centrálního registru, který byl zadán bez výběrového řízení, mohou někteří jeho manažeři čekat vyhazov. Jména ale zatím ministr prozradit nechce.

O personálních změnách jste hovořil už minulý týden. Kdy k nim dojde?

Až ve chvíli, kdy se situace kolem systému uklidní. Uvidíme, jak bude probíhat tento týden. Řadu chyb si uvědomujeme. Prostě není to tak, že najednou budeme všichni očištěni, když to bude fungovat. Ne. A mohu zopakovat, že ve chvíli, kdy systém centrálního registru vozidel dostaneme do rozumného stavu, podrobně své chyby rozebereme a vyvodíme z toho důsledky, které budou mít dopady i na personální záležitosti na ministerstvu dopravy.

Máte už jasno, kolik lidí by mohlo na chyby při přípravě projektu doplatit?

Nebudu mluvit o počtech. Půjdeme po zodpovědnosti jednotlivých odborů a vše vyhodnotíme.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.