Když si ministerstvo dopravy zjišťovalo, jak jsou dopravní odbory českých měst a jejich počítače připraveny na letní přechod na moderní software, zůstali úředníci v šoku: zjistili totiž, že v celé republice mají na odborech dopravy dohromady jen 9 strojů, které klíčovou změnu zvládnou.

Ministr Pavel Dobeš (LIDEM) tak musel dát bleskový příkaz: dejme radnicím ze svého 10 milionů korun a ať si co nejdříve hromadně vymění na odborech dopravy počítače.

„Na každou přepážku jsme uvolnili zhruba 9 700 korun,“ vypočítal ministerský mluvčí Martin Novák.

Účelová dotace by měla z velké části stačit na pořízení kvalitního počítače a ulevit tak zpravidla napnutým obecním rozpočtům. Obce případně doplatí maximálně jeden až dva tisíce korun.

Jde hlavně o čas. Pokud by úředníci nové stroje nedostali, čekaly by je už od července neřešitelné trable – zkolaboval by jim program, který eviduje všechna motorová vozidla. Řidiči by tak například nemohli přihlásit žádné nové auto či motocykl.

Takzvaný centrální registr vozidel totiž od začátku prázdnin poběží v úplně nové, datově náročné aplikaci a staré stroje by bezproblémový přechod na modernější software za 37 milionů korun vůbec nezvládly.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.