Absolvent plzeňských práv a šéf sněmovního ústavně-právního výboru Marek Benda. Anebo advokát Daniel Volák, bývalý člen dozorčí rady Lesů ČR – tedy státní firmy, v níž kontroloři přišli na stamilionové plýtvání.

V životopisech dvou občanských demokratů, o nichž se po středečním vyhazovu Jiřího Pospíšila z křesla ministra spravedlnosti nejvíc spekuluje jako o možných Pospíšilových nástupcích, se dají vyčíst zajímavé položky.

Ani jeden z nich si s tím ale hlavu neláme. Stejně jako se zákulisními hlasy, které je už už posouvají do čela justičního resortu. O tom, že jsou favorizovanými kandidáty, se od ministrova pádu odmítají bavit. „Nehodlám komentovat spekulace,“ řekl Marek Benda.

Že Nečasova volba padne na jednoho z nich, připustil i sám Pospíšil. „Nedokážu ale odhadnout, který z nich by to mohl být,“ řekl exministr serveru IHNED.cz.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se