Staronový vrchní pražský zástupce Vlastimil Rampula má další problém kvůli videu zachycujícímu prohlídku kanceláře jeho náměstka, které minulý týden ukázal novinářům.

Kromě toho, že může přijít o prověrku, mu podle středečních Lidových novin hrozí pokuta až v řádech desetitisíců korun. Kvůli dvěma možným prohřeškům se o něj začal zajímat ÚOOÚ.

Zavoláme si, slíbili si vrchní státní zástupce Rampula s nadřízeným Zemanem - čtěte ZDE

Pospíšil nekončí. Ustál tlak zevnitř ODS kvůli válce žalobců, prý cítí podporu - čtěte ZDE

Kontrolory podle listu jednak zajímá, jak k záznamu vůbec přišel. Podle zákona smí zastupitelství záznamy uchovávat pouze tři dny, což se ale podle všeho nestalo.

Dva muži přišli do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka večer 17. února. Rampula ale nastoupil do své funkce až 22. února. Uplynulo tedy nejméně pět dní, než záznam vůbec oficiálně mohl získat. Navíc pustil video na tiskové konferenci, na což zřejmě neměl právo.

Záznamy jsou jen pro policii

Podle úřadu se záznamy uchovávají kvůli eventuálnímu předání policii, a nikoliv pro zveřejňování v médiích. "Požádáme o vysvětlení, a to nejen v souvislosti s délkou uchovávání záznamů, ale také v souvislosti s účelem zpracování," řekl mluvčí ÚOOÚ David Pavlát.

Už v minulosti dostalo například ministerstvo financí  kvůli zveřejnění osobních údajů a společníků a jednatelů firmy Promopro pokutu 80 tisíc korun.

Související