Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se v úterý setkal s pražským vrchním státním zástupcem Vlastimilem Rampulou. Mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Helena Markusová řekla, že se dohodli na způsobu vzájemné komunikace, která má vést k lepší spolupráci. Mají se pravidelně setkávat a být v telefonickém kontaktu. Více informací Markusová k setkání nesdělila.

"V úterý proběhla na Nejvyšším státním zastupitelství schůzka mezi nejvyšším státním zástupcem a panem doktorem Rampulou, při které si nastavili způsob vzájemné komunikace, která povede k efektivnější spolupráci. Dohodli se například, že se budou pravidelně setkávat v intervalech asi tak tří až čtyř týdnů a budou se vzájemně telefonicky informovat," řekla bez dalších podrobností Markusová.

Mezi oběma muži začalo stoupat napětí poté, co Rampula minulý pátek na tiskové konferenci informoval novináře o tom, že 17. února v noci vstoupili do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka dva cizí lidé. Z kamerového záznamu podle něj vyplynulo, že muže do pracovny pustil jeho předchůdce Stanislav Mečl. Kvůli události již podal trestní oznámení. Podle Rampuly šlo o narušení bezpečnosti vrchního soudu a státního zastupitelství.

Mečl bez dalších podrobností uvedl, že šlo o policisty. Zeman Rampulovo vystoupení ostře odsoudil s tím, že šlo o akci bezpečnostních složek. Pražský vrchní státní zástupce prý tím, že o ní veřejně hovořil, "umožnil vyzrazení utajovaných informací". Zeman prohlásil, že chce zvážit, zda jde o kárné provinění nebo o případný důvod k odvolání. Rampula tvrdí, že o žádné bezpečnostní akci nebyl informován, a proto ani nemohl nic vyzradit.

Později doplnil, že pokud šlo o bezpečnostní akci v zájmu státu, měl Mečl povinnost ho o tom při předávání úřadu informovat, což se prý nestalo. Podle Rampuly tak Mečl "fatálně selhal".

Podle médií byli v Grygárkově kanceláři policisté, kteří měli za úkol odstranit z místnosti odposlechy. Zařízení tam podle serveru Aktuálně.cz nechal umístit Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) kvůli podezření z úniků informací.

Související