Takzvaný komplexní průzkum tramvajové sítě, který provádí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s organizací ROPID, proběhne od úterý 10. května do čtvrtka 12. května.

Zaměstnanci DPP, ROPIDu a studenti se zaměří na obsazení tramvají. Při odjezdu z každé zastávky tramvajové linky sčítač zaznamená počet cestujících, kteří do vozu nastoupí. Výstup bude následně dopočítán.

"Cestující v tramvaji nemusí ani zaznamenat, že je přítomen sčítač. Ten bude pouze čárkovat, kolik lidí nastoupí. Nikdo z cestujících nebude nijak dotazován," uvedla pro server IHNED.cz mluvčí DPP Ilona Vysoudilová.

Změny nejdřív v prosinci

Na základě výsledků, které by měly být hotovy přibližně v červnu, se pak mohou změnit jízdní řády či tramvajové linky. "Změny podle průzkumu lze čekat nejdříve v prosinci," uvedl serveru IHNED.cz mluvčí ROPIDu Filip Drápal. Právě ROPID má na starosti organizaci veřejné dopravy v Praze a okolí.

Průzkum bude probíhat od 6.00 do 23.00 hodin. Žáci a studenti budou sčítat přibližně od 6.00 do 18.00 hod., po 18. hodině bude průzkum výhradně zajišťován pracovníky DPP a ROPIDu.

Na přepravním průzkumu tramvajové sítě se bude podílet přibližně 700 zaměstnanců DPP a ROPIDu a více než 1000 studentů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist