Po 14 letech si čeští hokejisté opět zahrají o zlaté medaile na světovém šampionátu. Svěřenci kouče Radima Rulíka si postup zajistili sobotní semifinálovou výhrou 7:3 nad Švédskem. Závěr utkání sledovaly víc než dva miliony lidí a přilákal tak osm z deseti diváků u obrazovek. Na sociální síti X to uvedla Česká televize (ČT). Z jejích dřívějších informací o sledování šampionátu vyplývá, že sobotní přenos bude jedním z dosud nejsledovanějších pořadů letošního roku.

„Podle předběžných výsledků měření sledovanosti se na posledních deset minut dnešního zápasu Švédsko – Česko dívalo přes dva miliony diváků, tedy 81 procent všech se zapnutou televizí,“ oznámila ČT. Její vyjádření naznačuje, že číslo zahrnuje jen program ČT Sport, a ne diváky internetového iVysílání.

Vysokou sledovanost měly také předchozí české zápasy na domácím světovém šampionátu v Praze a Ostravě. Čtvrteční čtvrtfinále mezi Českem a USA sledovalo na ČT Sport a v iVysílání 2,23 milionu diváků, což bylo na turnaji dosud nejvíc.

Hokejové mistrovství letos hostí Praha a Ostrava. Turnaj dosud navštívilo 754 226 diváků, což znamená vytvoření nového rekordu v návštěvnosti světových šampionátů. Prvenství dosud držel turnaj, který se v roce 2015 konal rovněž v Česku. Do konce přitom zbývají ještě tři utkání – kromě semifinále mezi Kanadou a Švýcarskem ještě nedělní zápas o třetí místo a finále.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist