Po jarní odstávce se v pátek rozjela kabinková lanovka z Pece pod Sněžkou na nejvyšší horu v České republice, Sněžku. Kvůli silnému větru je však v provozu pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu.

Letní sezonu zahájí také další krkonošské lanovky. Na hřebenech Krkonoš byla ráno silná mlha, teploty se pohybovaly kolem bodu mrazu.

"Počasí není vůbec hezké, zatím žádný turista nedorazil. V horním úseku nyní hodně fouká, proto je zatím v provozu lanovka jen na Růžovou horu," řekla pracovnice lanové dráhy na Sněžku. Ceny jízdenek se oproti loňskému roku nezměnily, dospělý zaplatí za zpáteční jízdenku z Pece na Sněžku 390 korun.

 

 

Nová lanovka za více než 300 milionů korun se rozjela předloni 20. prosince v úseku z Pece na Růžovou horu, z Růžové hory na vrchol Sněžky jezdí od 22. února loňského roku. Lanovka turistům nabízí čtyřmístné kabiny místo otevřených dvousedaček. Doba jízdy na vrchol se zkrátila z 25 na 16 minut, kapacita lanovky však zůstala stejná.

Letní turistickou sezonu v pátek zahájil také SkiResort Černá hora – Pec. "Během květnových svátků a víkendů bude v provozu kabinková lanovka Černohorský express z Janských Lázní na Černou horu a taky sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch. Svůj denní provoz 1. května startuje taky sedačková lanovka z Velké Úpy na Portášky," uvedl Petr Hynek ze SkiResortu. O květnových svátcích a víkendech bude v provozu také turistický autobus z Janských Lázní do Pece pod Sněžkou a zpět. SkiResort nezvýšil jízdné, například za zpáteční jízdu z Janských Lázní na Černou horu dospělý zaplatí 180 korun.

Ve Špindlerově Mlýně má být v provozu během víkendu lanovka Medvědín, která denní provoz zahájí od 8. května. Lanovka Svatý Petr – Pláň zahájí provoz 28. května. Meďánkovo hřiště a naučné stezky na Medvědíně budou otevřené od 8. května z důvodu podmáčení a zbývajícího sněhu. Zahájení letního provozu lanovky oznámili na pátek 1. května také vlekaři z Herlíkovic.

Podle informací horské služby bylo ráno na hřebenech Krkonoš zataženo, kvůli silné mlze je dohlednost pouze 10 až 50 metrů. Na hřebenech hor je nesouvislá sněhová pokrývka, její výška se pohybuje kolem 15 centimetrů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist