Hlavní město vybralo firmu, která posoudí, zda Inženýring dopravních staveb (IDS) řádně vykonával roli správce Blanky. "Byla vyhlášena soutěž na posuzování kroků IDS, přihlásilo se pět firem," uvedl radní pro dopravu Petr Dolínek. Vítěz podle něj uspěl s nabízenou cenou těsně pod milion korun.

Inženýring dopravních staveb si magistrát najal, aby stavbu, která měla původně stát 27 miliard korun, za něj organizoval a dělal stavební dozor, tedy i kontrolu. Již před čtyřmi lety přitom společnost GRID, která pro magistrát dělala supervizi stavby, ve své zprávě upozornila na nedostatečný dozor při stavbě tunelu – IDS podle ní například šetřil lidmi a na mnohamiliardovou stavbu dohlížela podle GRID čtvrtina potřebného počtu lidí. IDS se následně ohradilo a výsledky supervize odmítlo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.