Koncem září přijdou do více než milionu schránek letáky, jejichž autorem bude sdružení Rekonstrukce státu. Tato nezisková iniciativa se totiž aktivně zapojí do předvolební kampaně.

Ve čtyřstránkovém materiálu provede hodnocení, jak strany plní slib o prosazení osmi protikorupčních zákonů, k čemuž se většina poslanců zavázala Rekonstrukci státu před sněmovními volbami.

Vysvědčení vystaví iniciativa i přesto, že v říjnu se konají volby komunální, nikoliv sněmovní. "Jestliže ale strany tyto zákony blokují na národní úrovni, je těžké jim uvěřit, že pro to něco udělají na úrovni své obce," tvrdí mluvčí Rekonstrukce státu Nikola Hořejš.

Lichotivě z hodnocení nevyjde například ODS. "Obecně nejvíce zákony rozporuje ODS, která paradoxně sama v Praze láká voliče na to, že bude zveřejňovat městské smlouvy," tvrdí Hořejš. Ten ne zrovna příznivě mluví také o hnutí ANO.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.