Webové stránky Justice.cz se výrazně změní. Ministerstvo spravedlnosti vypsalo veřejnou zakázku na nový portál za 19 milionů korun. Současné stránky jsou podle něj zastaralé.

Nový web by měl být hotov v roce 2015 a je spolufinancován z evropských fondů. 12,5 milionu zaplatí ministerstvo za vytvoření portálu, licence a grafický návrh. Dalších šest a půl milionu za údržbu, podporu i další rozvoj.

Pod portál veřejné správy spadá až 200 organizací z oblasti justice - soudy, státní zastupitelství či vězeňská služba. Celý projekt by měl veřejnosti zajistit lepší přístup k veřejným informacím. Na webu je přístupný například obchodní a insolvenční rejstřík nebo údaje o celém resortu.

Stránky justice.cz spustilo ministerstvo v roce 2001. Třikrát byly ohodnoceny jako jeden z nejlepších webů veřejné správy Křišťálovou lupou. Naposledy se měnila jejich grafická podoba v roce 2008.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist