Nejsledovanější televizní skupinou zůstává Nova. Na všechny její kanály se v prvním pololetí dívalo téměř 32 procent diváků. Už poněkolikáté si tak udržela pozici lídra.

Nalákat řadu nových diváků se podařilo České televizi. Jejích šest stanic zaujalo od ledna do června více než 31 procent lidí, a téměř tak dohnala kanály Novy.

Oproti předchozímu pololetí rostla i TV Barrandov. Její podíl na trhu činil 4,5 procenta.

Naopak stanicím Primy se stále nedaří zastavit klesající sledovanost. V první polovině roku spadla skupina primáckých kanálů na necelých 21 procent.

Některé novinky, které Prima přichystala, totiž vyloženě propadly. Neuspěla především nedělní show X Factor, jejíž sledovanost na hlavním kanálu klesla i pod 300 tisíc. Příliš lidí nezaujaly ani nové díly pořadu Vylomeniny.

Jako celkem úspěšný se dá naopak hodnotit nový pořad Očima Josefa Klímy se sledovaností mezi 500 a 600 tisíci. Podobný počet diváků měla i sobotní show Máme rádi Česko.

Nejsledovanějšími pořady tak na Primě zůstaly ty, které televize vysílá už několik let. Především Cesty domů (800 tisíc diváků), Zprávy (750 tisíc), Prostřeno (600 tisíc) a Show Jana Krause (500 až 600 tisíc). 

Prima nicméně považuje dosažené hodnoty za úspěch. Především kvůli silné konkurenci, se kterou se musela od ledna potýkat.

"V prvním pololetí Prima čelila několika náročným výzvám - zaprvé agresivnímu návratu Novy na televizní inzertní trh a s tím souvisejícímu rychlému nasazení jarního schématu. A zadruhé silným investicím do programu ze strany ČT - Případům 1. oddělení, olympiádě v Soči či mistrovství světa v ledním hokeji," řekla serveru IHNED.cz mluvčí Primy Kateřina Vlasáková.

Návratem Novy na inzertní trh má Vlasáková na mysli změnu její obchodní politiky. Nova totiž začátkem roku 2013 výrazně zvýšila ceny inzerce. Jelikož jí ale zadavatelé reklamy odcházeli, letos je naopak snížila a zároveň už v lednu nasadila část jarního schématu.

Nicméně nadějně zatím vypadají novinky, které Prima spustila koncem června. První díl seriálu Svatby v Benátkách sledoval v neděli téměř milion lidí, a šlo tak o nejúspěšnější pořad Primy za celý první půlrok. Zprávy, které v pondělí podruhé moderoval olympionik Roman Šebrle s Miss Gabrielou Kratochvílovou, vidělo 927 tisíc lidí. To je také letošní rekord.

Na Nově bodují seriály

Všech pět stanic Novy sledovalo dohromady téměř 32 procent lidí. Nejvíce se jich dívalo na hlavní kanál.

Ten během prvního půlroku nenabídl mnoho nových formátů. Spíš pokračoval ve vysílání těch osvědčených. Například seriál Ordinace v růžové zahradě 2 stále lákal kolem 1,9 milionu lidí, a byl tak i nadále nejúspěšnějším pořadem stanice.

Vysokou sledovanost si držely i Televizní noviny, průměrně se na ně dívalo kolem 1,7 milionu lidí. Seriál Doktoři z Počátků sledovalo 1,5 milionu diváků a Ulici 1,3 milionu lidí.

"Nejdůležitějšími programovými pilíři první poloviny roku byly Televizní noviny, seriály Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, Doktoři z Počátků a také talentová show Hlas," řekla mluvčí Novy Anna Suchá.

Právě Hlas ale příliš nezabodoval. V počtu diváků ho porážel jak primácký seriál Cesty domů, tak pořad Pošta pro tebe vysílaný na ČT 1. Na show se ve středu večer dívalo mezi 500 a 600 tisíci diváky. Podle mluvčí Suché je ale důležité, že pořad si našel hlavně mladší diváky.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.