TV Barrandov dosahuje poslední dobou rekordní sledovanosti. V podílu na trhu pokořuje dokonce hranici pěti procent.

A to poté, co z čela televize odešel Vladimír Železný a nové vedení zrušilo většinu změn, které zavedl.

Nedávno skončil podvečerní pořad Babinec, hlavní zpravodajská relace se opět zkrátila ze 40 na necelých 30 minut, po devíti dílech skončil seriál Chicago Fire a pořad Intim moderuje znovu Heidi Janků.

Diváci totiž Železného novinky neocenili. Ten na postu ředitele skončil v březnu, tedy jen pár týdnů poté, co nové formáty uvedl do vysílání.

Až nyní, kdy stanice místo zrušených pořadů vysílá například seriál Jake a Tlusťoch, kriminálku Zákon a pořádek a posílila také vlastní tvorbu, jí sledovanost neustále roste.

Pozn.: Údaje jsou v procentech. Ke změnám ve vysílání docházelo po odvolání Železného postupně, nejvíce jich ale přišlo po 20. dubnu. Zdroj dat: ATO-Mediaresearch

Vladimír Železný ale dnes tvrdí, že s řadou novinek, které tehdy zaváděl, nesouhlasil ani on sám. Nic ale nezmohl.

"Pořady, které byly teď rušeny a které byly problémem, tak nesouvisely s mými zásahy. A to byl zejména Babinec, který to srážel velmi dramaticky dolů a proti jehož uvedení do schématu já jsem zásadně byl," řekl serveru IHNED.cz Vladimír Železný. "To byl nápad vedení. Opravdu to nebyl můj nápad," dodal.

Babinec vysílal Barrandov každý všední den v podvečer. Na pořad, který se věnoval výhradně ženským tématům a kterým provázela mimo jiné Olga Šípková, se dívalo jen několik desítek tisíc diváků.

Železný také tvrdí, že nesouhlasil ani se zavedením amerického seriálu o hasičích Chicago Fire. "Nebyl to můj nápad. Já dostal odkaz, abych se na něj mohl podívat, v době, kdy už byl koupený. A nad tím, že bude úspěšný, jsem vyjádřil hlubokou skepsi. Protože je to mimořádně upovídaná záležitost," říká.

Přitom ještě na únorové tiskové konferenci, kde seriál prezentoval, nešetřil chválou. "Je to velký světový televizní seriál, který televize Barrandov nutně potřebovala," tvrdil tehdy.

Nyní Železný přiznává, že nic jiného než chválit mu nezbylo. "Samozřejmě že jako ředitel obhajujete úplně všechno, co máte. To ale neznamená, že jste to byl vy, kdo to do schématu uvedl. Mám na to asi 17 svědků, klidně se jich zeptejte," dodal.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.