Už za měsíc se může stát, že město Praha nebude moct vydávat nové Opencard nebo nahrazovat ztracené a odcizené karty. 

Společnost eMoneyServices (EMS), dříve Haguess, která Opencard pro Prahu spravuje, naznačuje, že by mohla po 15. červnu přestat celý systém provozovat a zablokovat ho. K tomuto datu totiž vyprší platnost dohody s magistrátem a pokračování správy Opencard zatím Praha nedojednala.

Praha chtěla celý projekt od EMS, která je vlastníkem licence i celého know-how, koupit a spravovat sama. Firma městu na začátku května projekt nabídla za 495 milionů korun. Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) tuto částku označil za nepřijatelnou. Zároveň oznámil, že Praha vypíše soutěž na nového dodavatele a zcela novou kartu. A to pouhý měsíc a půl před vypršením dohody s EMS.

Pražský magistrát se k celé kauze odmítá vyjadřovat. Na otázky serveru IHNED.cz, jak je možné, že Praha měsíc před koncem podpory Opencard neví, jak bude postupovat dál, a co se bude dít po 15. červnu, primátor Hudeček ani odpovědní radní neodpověděli.

Mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá pouze uvedla, že Praha v současné době nechává vypracovat posudky k nabídce EMS, kterou už dříve primátor Hudeček odmítl. Teprve potom bude jednat o tom, co bude s celým projektem dál. Posudky by měly být hotové ještě tento týden.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se