Jak by Praha obstála při blackoutu? Hlavní město si na konci února cvičně vyzkoušelo, jak by vypadal masivní výpadek elektrické energie.

Cvičení ukázalo, že Praha nemá dostatečné náhradní zdroje elektřiny nebo že by hlavní město mělo problémy se zásobováním pitnou vodou. "To téma otevřelo Pandořinu skříňku v řadě problémů," řekl k výsledkům cvičení ředitel Odboru bezpečnosti a krizového řízení magistrátu Josef Juránek.

Praha teď chystá několik opatření, která by jednotlivé problémy vyřešila.

Ukázalo se například, že Praze v současnosti chybí zdroj náhradního napájení elektrického proudu, který by zajistil 300 megawattů, potřebných pro základní chod města. Dostatek zdrojů neměly během cvičení například nemocnice. Optimální záloha dodávek by měla vydržet 72 hodin. Praha by se tak měla do budoucna vybavit náhradními zdroji.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.