Ministr dopravy Prachař odvolal šéfa Ředitelství silnic a dálnic Pavla Kočicu. Změna na postu šéfa ředitelství silnic přichází pouhý den poté, co na ŘSD začal působit personální audit, který do podřízené organizace poslal právě ministr Prachař. Ten se zúčastnil úterní ranní porady vedení, kde personální změny oznámil.

Odvolání Kočici, kterého do funkce dosadil Prachařův předchůdce Zdeněk Žák (SPOZ), avizoval současný šéf dopravního resortu ještě před svým jmenováním do funkce.

Zároveň s tím uvedl, že je ochoten na ŘSD vzít zpět odvolanou šéfku úseku kontroly kvality staveb Miloslavu Pošvářovou, kterou krátce před jmenováním nové vlády odvolal právě Kočica.

Řízením organizace ministr do konce dubna pověřil ředitele úseku výstavby Jiřího Mayera. Ten by podle dřívějšího vyjádření Prachaře měl vybrat definitivní vedení organizace.

Kromě Kočici by z vedení organizace měl odejít šéf interního auditu Vladimír Měšťan a ředitel kanceláře generálního ředitele Jiří Bezrouk.

Odvolání Bezrouka a Měšťana, které podle informací ČTK Prachař prosazuje, je v pravomoci nově pověřeného ředitele. Ministr dopravy totiž rozhoduje pouze o obsazení pozice generálního ředitele. Pravomoc jmenovat šéfy jednotlivých úseků potom oficiálně náleží řediteli ŘSD.