TOP 09 po podzimních předčasných volbách zůstala nejsilnější opoziční stranou. I ji ale nyní zřejmě opouštějí spojenci - Starostové a nezávislí.

Nejsilnější pozici má strana v Praze, přitom právě zde budou na podzim Starostové v čele s Petrem Gazdíkem v komunálních volbách kandidovat nezávisle na ní. O jejich rozhodnutí postavit vlastního kandidáta informovaly páteční Lidové noviny.

"Pro svůj projekt hledáme spojence, rádi bychom sestavili širší hnutí, v jehož čele má stát bývalý pražský primátor Jan Kasl," potvrdil listu Gazdík. Spojit by se tak ale musel s Babišovým hnutím ANO, které právě Kasla získalo jako lídra své kandidátky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se