Pražská radní Eva Vorlíčková (TOP 09) už nebude odpovědná za oblast informačních technologií. Před čtvrtečním zasedáním zastupitelstva o tom rozhodla mimořádně svolaná jednobarevná rada TOP 09.
Vorlíčková na to v textové zprávě reagovala, že s rozhodnutím nesouhlasí a hodlá z rady odstoupit.
Podle informací ČTK dohodla personální změny TOP 09 s ČSSD, která menšinovou vládu TOP 09 podporuje, v noci ze středy na čtvrtek. TOP 09 podle všeho Vorlíčkovou obětovala výměnou za udržení této spolupráce. To nepřímo potvrdil i první náměstek primátora Jiří Vávra. "Rozpadla by se koalice, nemohu dopustit ohrožení chodu Prahy," řekl. ČSSD to ale tuto informaci oficiálně nepotvrdila.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











