Poslední tři roky byl v poslaneckých lavicích zelenáčem, kterého takřka nikdo neznal. Teď už ale o sobě sedmadvacetiletý šéf ostravské buňky ČSSD Adam Rykala dává vědět mnohem hlasitěji. 

Zrovna pozitivní PR si přitom ale nepěstuje. Před volbami napřed sestřelil ze severomoravské kandidátky oblíbeného ostravského primátora Petra Kajnara, který si to nenechal líbit a šel k soudu.

A krátce po volbách Rykala pochopil, že se při vnitrostranickém sporu Hašek vs. Sobotka přidal na stranu, která zatím prohrává vysoko na body: předminulou neděli na zasedání předsednictva podpořil výzvu k rezignaci Bohuslava Sobotky na funkci předsedy sociální demokracie.

„Přiznávám, že jsme neměli hlasovat tak, jak jsme hlasovali. Já osobně jsem se rozhodoval v emotivní náladě,“ popisuje Rykala v rozhovoru pro IHNED.cz a tvrdí, že s šéfem strany Sobotkou už se usmířil.

Přesto v pondělí večer Rykala raději složil všechny krajské a celorepublikové stranické funkce a na nedělní zasedání ústředního výkonného výboru do Prahy pojede jen jako host a nikoliv jako hlasující člen ČSSD. Odmítá přitom, že by to byl jen šikovný úhybný manévr s příslibem světlejších zítřků.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se