Do sněmovny se chce dostat řada známých osobností z oblasti kultury či sportu. Patří mezi ně zpěvák Daniel Hůlka, fotbalista Petr Švancara nebo skokan na lyžích Jakub Janda.

Dotazovaní by se rádi věnovali hlavně svým oblíbeným oblastem, tedy kultuře a sportu. Jako poslanci ale budou rozhodovat také o řadě ekonomických témat.

Server IHNED.cz se zeptal kandidujících osobností, jaký názor mají na důchodovou reformu, zvyšování daní, přijetí eura a jaká opatření budou prosazovat v boji proti korupci, zda by zvýšily minimální mzdu a jak by podpořily růst ekonomiky.

"Tak samozřejmě, že bych ho rád podpořil, ale jakou formou, to si necháme až po volbách. Myslím, že v tomhle bych já asi moc nepomohl, co se týká nějakého zásadního názoru," odpověděl například fotbalista Petr Švancara na dotaz, jak by podpořil růst ekonomiky.

Plány Daniela Hůlky jsou často totožné s názory prezidenta. "My, kteří podporujeme myšlenky Miloše Zemana, podporujeme spravedlivé zdanění vysokopříjmových skupin obyvatelstva," vyjádřil se k otázce na zvýšení daní.

Zbývá vám ještě 95 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se