V předčasných volbách se nebude hrát o nic menšího než o svobodu, prohlašuje místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Aktuálně to opět vypadá, že budeme mít sněmovnu, ovšem bude to poslušná onuce pana prezidenta, a že budeme mít vládu, která bude poslušnou onucí pana prezidenta," tvrdí v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

HN: Stal jste se lídrem protizemanovské opozice. Je to záměr?

Jestli mě tak někdo vnímá, tak bych chtěl podotknout, že mě do té pozice nikdo nejmenoval ani nevolil. Říkám to, co pokládám za vhodné, a nikomu ze svých kolegů ve sněmovně v tom nebráním. Ostatní možná nechtěli proti panu prezidentovi tak ostře vystupovat. Jeden nikdy neví, že?

HN: Nicméně jste se projevoval tak výrazně, že si vás levicové strany vybraly jako symbol antikampaní do voleb.

Když se podíváte, o co jim doopravdy jde a o čem se bude rozhodovat v těchto volbách, tak je to pro mě až nezasloužené vyznamenání. V tom smyslu, že je nás tu nepochybně víc, kteří bojujeme za zachování principu polistopadového vývoje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.