Krajský soud v Ostravě v pátek rozhodl, že bývalá premiérova spolupracovnice Jana Nagyová může po téměř pěti týdnech z vazby domů.

To jejího advokáta Eduarda Brunu překvapilo. Začátkem týdne ještě tvrdil, že s tím nepočítá, jelikož policie ještě nevyslechla všechny svědky.

V rozhovoru pro IHNED.cz Bruna naznačil, že na rozhodnutí mohl mít vliv úterní verdikt Nejvyššího soudu, který pustil z vazby domů tři exposlance ODS Šnajdra, Tluchoře a Fuksu.

Měl jste už možnost seznámit se s verdiktem Krajského soudu v Ostravě?

Ne, ještě mi ho neposlali.

Tušíte, kdy vám ho doručí?

Nevím. Až ho napíšou.

Takže ani nevíte, co rozhodlo? Jestli soud dospěl k závěru, že už jsou shromážděny všechny důkazy, nebo akceptoval stížnost advokátů?

To já nevím. Já ještě do stížnosti doplňoval, že nesouhlasíme s vymezením skutku u obou případů, že je to velmi nepřesné.

Čekal jste takové rozhodnutí? Začátkem týdne jste vůbec nebyl optimistický.

Já jsem to rozhodnutí nečekal. Já si myslím, že jak Nejvyšší soud vydal rozhodnutí ohledně poslanců, tak že to mohlo mít vliv na velkou opatrnost v dalším postupu orgánů činných v trestním řízení. Že si řekli, že budou postupovat s ještě větší opatrností. To je moje úvaha.

Mluvil jste už s paní Nagyovou?

Nemluvil. Já byl celý den u výslechu utajených svědků, pak jsem se ještě na něco díval do spisu. Měl jsem vypnutý telefon, takže jsem byl celý den nedostupný.

Výslechy tedy neustále pokračují?

Ano, příští týden budou další.

Jaký bude váš další postup?

Musím se o tom nejdřív domluvit s klientkou. Variant je několik, ale ona mi musí nějakou schválit.

Jaké varianty to jsou?

To nemůžu říct, dokud je ona neuslyší a nevyjádří se k nim.

Budete si stěžovat na postup policie?

Je možné, že to má klientka udělá, já s ní o tom ale nemluvil. Fakt je ten, že při právní kvalifikaci, ze které je ona podezřelá a obviněná, tak podle mě byla všechna ta opatření zbytečně rozsáhlá. To se u takhle nízké právní kvalifikace nedělá.

Propuštění pánové Boček a Páleník si chválili chování vězeňské služby. Byla spokojena i vaše klientka?

Co jsem od ní slyšel, tak neříkám, že spokojená, ale opravdu si na ně nestěžovala. Na tu službu si nestěžovala, spíš na podmínky, které jsou v těch zařízeních tristní.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se