Trojice bývalých poslanců ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa ještě mohou být stíháni za korupci. Vyplývá to z verdiktu Nejvyššího soudu. Ten totiž uvádí, že soud posuzoval kroky poslanců v kauze Nagyová jednotlivě.

Nehodnotil například motivaci trojice poslanců, kteří se podle vrchního státního zástupce Iva Ištvana vzdali mandátů výměnou za lukrativní funkce.

„Nejvyšší soud se nemůže v rámci svého (takto přijatého) rozhodnutí dále vyjadřovat k tomu, za jakých okolností se svého poslaneckého mandátu vzdal a co jej k tomu vedlo. Takové úvahy mohou již být případným předmětem dalšího šetření orgánů činných v trestním řízení,“ píše se ve verdiktu, který se zabýval stížností bývalého poslance Marka Šnajdra. Jako první ho zveřejnil server Lidovky.cz.

Soud nevylučuje možnost dalšího stíhání proto, že případ je namístě posuzovat v jednom celku. To ale soud nemohl. Musel se zabývat pouze jednotlivými kroky postupně. Zvlášť posuzoval například jednání s tehdejším premiérem Petrem Nečasem, zvlášť posuzoval vzdání se mandátu.

„Je tak konečně namístě uvést, že bude věcí orgánů činných v trestním řízení, jaký budou volit ve věci obviněného další postup, a to samozřejmě s přihlédnutím k rozhodnutí, které takto přijal Nejvyšší soud,“ píše se dál v rozhodnutí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se