Za bývalou šéfkou pražského dopravního podniku a jeho nynější technickou ředitelkou Magdalenou Češkovou přišli ve středu ráno do kanceláře protikorupční policisté. Na zásah, který dosud probíhá, upozornil server TÝDEN.cz.

Policejní akci potvrdila i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. "Mohu potvrdit, že tam skutečně probíhá procesní úkon," řekla i serveru IHNED.cz.

Podle mluvčí podniku Anety Řehkové zásah souvisí se staršími případy. "Policie si přišla pro doklady k trestním oznámením, která připravil pan Láska," sdělila Řehková.

Asi desítku velkých zakázek z minulosti nechal podnik letos prověřit, prověrka ukázala na jejich nevýhodnost a předražení. Policie si pro důkazy do pražského dopravního podniku přišla už v srpnu poté, co bývalý ředitel Vladimír Lich podal kvůli těmto smlouvám trestní oznámení. Oznámení připravil advokát Václav Láska.

"V průběhu prověřování případu, který ve vztahu k dopravnímu podniku vede Vrchní státní zastupitelství v Praze, vyvstala potřeba provedení dalšího procesního úkonu, který právě probíhá," dodala Bradáčová.

Odmítla přitom, že by středeční razie v dopravnímu podniku byla namířena vůči jedné konkrétní osobě.

Policie obvinila 15 lidí kvůli podvodům při losovačkách. Ve hře bylo i kladenské divadlo - čtěte ZDE

Kauza MUS: Švýcaři upozorňují na úplatky, česká policie ale šetří jen podvod - čtěte ZDE

Podle informací serveru IHNED.cz se detektivové vrátili po čase do DPP mimo jiné i proto, že nejvyšší manažeři s policií v posledních měsících neochotně spolupracovali.

Nové trestní oznámení

Vrchní státní zastupitelství v Praze, které má na starosti kauzu předražených zakázek v pražském dopravním podniku, dostalo podle serveru novinky.cz na stůl nové trestní oznámení.

Přestože jde o anonym, pětistránkové oznámení je plné detailních informací a dokumentů včetně kopií několika smluv i zápisu z představenstva DPP či interního auditu, tvrdí deník, kterému informaci potvrdil vrchní státní zástupce Adam Borgula.

Oznamovatel tvrdí, že Češková jako pověřená ředitelka dopravního podniku na začátku letošního roku "prokazatelně nekonala při vypovězení smluv jednoznačně nevýhodných pro DPP".

Tím, že to neučinila, se mohla dopustit trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku.