Pražští taxikáři se přestali vyhýbat placení pokut. Magistrát totiž našel způsob, jak je ke spolupráci s úřadem "donutit". Při podezření, že se taxikář bude vyhýbat správnímu řízení a nezaplatí pokutu, mu úředníci společně s policií auto zabaví.

Zpět ho dostane, až když kauci nebo uloženou pokutu zaplatí.

V posledních třech týdnech pracovníci magistrátu uložili ve čtyřech případech provozovatelům taxislužby kauci v celkové výši 90 tisíc korun. Když dva z nich nezaplatili, přijeli policisté a auta jim zabavili. Krátce na to se peníze na účtě magistrátu objevily.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se