Pražští taxikáři se přestali vyhýbat placení pokut. Magistrát totiž našel způsob, jak je ke spolupráci s úřadem "donutit". Při podezření, že se taxikář bude vyhýbat správnímu řízení a nezaplatí pokutu, mu úředníci společně s policií auto zabaví.
Zpět ho dostane, až když kauci nebo uloženou pokutu zaplatí.
V posledních třech týdnech pracovníci magistrátu uložili ve čtyřech případech provozovatelům taxislužby kauci v celkové výši 90 tisíc korun. Když dva z nich nezaplatili, přijeli policisté a auta jim zabavili. Krátce na to se peníze na účtě magistrátu objevily.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








