Internetovou stránku brněnských komunistů v sobotu napadli hackeři z hnutí Anonymous. Umístili na ní nápis, podle něhož jsou voliči KSČM "omezení idioti a nesledují, kam naše země míří". Změna webu je zřejmou reakcí na historický úspěch komunistů v krajských volbách.

Už od soboty vypadávají také webové stránky celostátní KSČM.

"Volili jste nás? Pokud ano, jste jedni z mnoha omezených idiotů, kteří vůbec nesledují, kam naše země míří," hlásá ještě v neděli ráno oficiální informační portál Městského výboru KSČM Brno. Podle prohlášení republiku ohrožují špatní politici a nezodpovědní občané.

Hackeři uvádějí, že komunismus zastavil v zemi vývoj na třicet let, přičemž KSČM se neustále snaží o totéž. "My jsme Anonymous. Jsme legie. Nezapomínáme. Očekávejte nás. Přidejte se k nám," končí sdělení.

Anonymous je mezinárodní skupina hackerů. Je známá útoky na webové stránky nadnárodních společností, justici i vládní orgány v různých zemích, včetně americké CIA.

Hnutí se snaží prosadit volné stahování a šíření autorsky chráněných děl. V ČR napadli v minulosti weby několika politických stran a pozměnili i stránky Ochranného svazu autorského.