Stačí vyslovit jedno jméno, a řezník Miroslav Hubík se spolehlivě rozzlobí. "Toho člověka mi ani nepřipomínejte, protože mi stoupá adrenalin v žilách," pronese naštvaně majitel jatek v Přerově. Není se co divit: je skoro jisté, že svých sedm milionů a 350 tisíc už nikdy neuvidí.

"Tím člověkem" myslí advokáta Milana Holomka ze Zlína. Čtyřiapadesátiletý právník je největším defraudantem v historii české advokacie - během posledních let si napůjčoval a nesplatil skoro půl miliardy korun. A navíc bral jako advokát od klientů peníze do úschovy, ale nevracel je.

Pyramida z dluhů se zhroutila loni na podzim, kdy policisté právníka obvinili ze zpronevěry. Jestli Holomek, který se k závazkům bez vytáček přiznává, dostane u soudu pět nebo deset let, je ovšem teď skoro vedlejší.

Plus minus 420 milionů, na kolik se nyní odhadují jeho dluhy, totiž zmizelo. Nejsou na účtech ani investované ve firmách nebo nemovitostech. A rok po zahájení vyšetřování si okradení lidé stále častěji říkají, jestli soudy a policie nemohly proti advokátovi zasáhnout dřív. Než totiž soud vyhlásil, že je Holomek oficiálně v konkurzu, a než ho detektivové obvinili, uplynulo mnoho měsíců. A advokát dál bral peníze do úschovy a půjčoval si na směnky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se