Kvůli chybě lékařů vykrvácela před šesti lety pár hodin po porodu žena v třebíčské nemocnici. Brněnský krajský soud ve čtvrtek přiznal rodině rekordní odškodné, a to tři a půl milionu korun.

Bude se vaše nemocnice odvolávat proti odškodnění?

Zatím to není rozhodnuto, protože nemáme rozsudek v ruce. Ale pokud tam budou jednoznačné záležitosti, které nelze zpochybnit, tak se odvolávat nebudeme.

Odkud peníze na odškodné půjdou? Má tyto peníze nemocnice k dispozici?

My máme naplánováno vyrovnané hospodaření, takže tu částku v tuto chvíli v rozpočtu nemáme. Ale jsme pojištění na odpovědnost za škodu, takže spolupracujeme v tuto chvíli s pojišťovnou a uvidíme, jak to ve výsledku bude.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se