Kvůli chybě lékařů vykrvácela před šesti lety pár hodin po porodu žena v třebíčské nemocnici. Brněnský krajský soud ve čtvrtek přiznal rodině rekordní odškodné, a to tři a půl milionu korun.
Bude se vaše nemocnice odvolávat proti odškodnění?
Zatím to není rozhodnuto, protože nemáme rozsudek v ruce. Ale pokud tam budou jednoznačné záležitosti, které nelze zpochybnit, tak se odvolávat nebudeme.
Odkud peníze na odškodné půjdou? Má tyto peníze nemocnice k dispozici?
My máme naplánováno vyrovnané hospodaření, takže tu částku v tuto chvíli v rozpočtu nemáme. Ale jsme pojištění na odpovědnost za škodu, takže spolupracujeme v tuto chvíli s pojišťovnou a uvidíme, jak to ve výsledku bude.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












