Lenka Bradáčová podala k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na svou podřízenou, žalobkyni Petru Pavlánovou. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Vrchní žalobkyně viní Pavlánovou z nečinnosti a závažných průtahů. Soud by měl rozhodnout během následujících šesti měsíců.

"Pochybení, které kladu dotyčnému státnímu zástupci za vinu, je naprostá nečinnost. To znamená ignorace veškerých dozorových povinností," řekla televizi Bradáčová. Jaké kauzy údajně Pavlánová protahovala, ale vrchní státní zástupkyně nechtěla sdělit. "Jedná se o věci, které jsou živé. Nemohu o nich informovat," uvedla pouze.

Podle ČT se Pavlánová zabývala například případy spojovanými s Radovanem Krejčířem a v minulosti také kauzou bývalé šéfky České konsolidační agentury Radky Kafkové. Pavlánová televizi řekla jen, že o žalobě ví, a dál věc nechtěla komentovat.

Bradáčová vede pražské vrchní státní zastupitelství od konce července. Jmenoval ji po zhruba měsíci váhání ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Vyhověl tak návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který údajně navrhl Bradáčovou do čela Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze již před více než měsícem Blažkovu předchůdci Jiřímu Pospíšilovi (ODS). Spekulovalo se, že jeho ochota návrhu vyhovět vedla k jeho odvolání.

Jméno Bradáčové bylo skloňováno v souvislosti se zadržením poslance Davida Ratha a dalších obviněných kvůli údajné korupci při rekonstrukci Buštěhradského zámku.