Ještě v úterý ujišťoval šéf dozorčí rady pražského dopravního podniku Jiří Nouza (TOP 09) městskou radu, že se na středečním zasedání dozorčí rady nechystá odvolání žádného podnikového manažera.

Jenže ve středu bylo všechno jinak: Nouza se stal společně se zkušenými "hráči" z ODS Pavlem Hurdou a Davidem Vodrážkou hlavním strůjcem puče ve vedení DPP. A po pádu generálního ředitele Vladimíra Liche, krizového manažera a chráněnce primátora Bohuslava Svobody (ODS), se Nouza rázem ocitl v primátorově nemilosti.

Serveru IHNED.cz přiznal, že může přijít o místo v dozorčí radě DPP. Svoboda totiž aktuálně prohrává v bitvě o vládu nad DPP 0:1 a už ohlásil protiútok: chce svolat valnou hromadu (radu města) a na ní iniciovat personální rošády právě v mocné dozorčí radě.

„Podle toho, co čtu v médiích a jak spolu s primátorem hovoříme na dálku, tak si mohu myslet, že se jedná i o moje jméno,“ řekl Nouza.

Odmítl přitom, že by hrozil rozkol koalice ODS a TOP 09. „Pokud je to boj, tak jedině uvnitř ODS,“ dodal Nouza, který do čela dozorčí rady přišel teprve na jaře.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se