Místopředseda dozorčí rady pražského dopravního podniku a bývalý druhý muž ODS David Vodrážka v rozhovoru pro IHNED.cz popřel, že by vědomě obcházel primátora Prahy a šéfa pražské ODS Bohuslava Svobodu, když ho neinformoval o důležitém záměru. Vodrážka ve středu inicioval odvolání Svobodova člověka - generálního ředitele dopravního podniku Vladimíra Liche - z funkce předsedy představenstva.

A Vodrážka, jinak také poslanec a starosta Prahy 13, stál i za návrhem doporučit představenstvu, aby zbavilo Liche i pozice generálního ředitele podniku. To se stalo velmi záhy - hned ve čtvrtek po poledni.

Bohuslav Svoboda tvrdí, že jste jednal proti němu i proti celé pražské ODS a bude po vás chtít vysvětlení. Co mu řeknete?

Jsem připraven vysvětlovat, i když nevím, proč bych to měl dělat. Při vší úctě k panu primátorovi: za fungování městských akciových společností zodpovídají lidé, kteří tam sedí, a nikoliv on. A že jsem to udělal za zády ODS? Když hlasují pro odvolání všichni členové ODS, kteří jsou na dozorčí radě, pak v tom nevidím problém. Ostatně, já bych pro odvolání hlasoval klidně jen sám. Jsem přesvědčen, že došlo k ohrožení fungování dopravního podniku. A jestli do toho někdo chce tahat politiku a tvrdit, že jsem měl informovat předsedu ODS o tom, že dochází k manažerským pochybením... To je absurdní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se