Výměna ministra dopravy se odkládá. Pavlu Dobešovi (LIDEM) se podle premiéra Petra Nečase (ODS) povedlo rozjet nový centrální registr vozidel tak, aby lidé z úřadů neodcházeli s nevyřízenými žádostmi.

Ultimátum, které tak od ministerského předsedy dostal, do pátku splnil.

"Pracovní doba běží, registry fungují. Není proto důvod, aby ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) opouštěl svůj resort, řekl premiér hodinu před pátečním polednem. Hrozba odvolání ale nad ministrem visí stále.

"Nestačí, aby systém běžel jen v pátek, ale i v další dny. Pokud by se tak nestalo, pak by ministr Dobeš musel podat rezignaci, respektive by byl odvolán," dodal Nečas.

"Udělám všechno pro to, aby běžel i nadále a agenda mohla být vykonávána," slíbil v pátek odpoledne ministr dopravy. Ve čtvrtek a pátek totiž měla část úřadů zavřeno.

Systém, který začátkem týdne zkolaboval, protože se úředníci nemohli propojit s policejní databází kradených vozidel, za poslední dva dny zvládl odbavit 2 396 žadatelů o přihlášení nových vozidel, 2 661 žadatelů o přeregistraci a 529 žadatelů o výměnu technického průkazu či SPZ.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.