Výměna ministra dopravy se odkládá. Pavlu Dobešovi (LIDEM) se podle premiéra Petra Nečase (ODS) povedlo rozjet nový centrální registr vozidel tak, aby lidé z úřadů neodcházeli s nevyřízenými žádostmi.

Ultimátum, které tak od ministerského předsedy dostal, do pátku splnil.

"Pracovní doba běží, registry fungují. Není proto důvod, aby ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) opouštěl svůj resort, řekl premiér hodinu před pátečním polednem. Hrozba odvolání ale nad ministrem visí stále.

"Nestačí, aby systém běžel jen v pátek, ale i v další dny. Pokud by se tak nestalo, pak by ministr Dobeš musel podat rezignaci, respektive by byl odvolán," dodal Nečas.

"Udělám všechno pro to, aby běžel i nadále a agenda mohla být vykonávána," slíbil v pátek odpoledne ministr dopravy. Ve čtvrtek a pátek totiž měla část úřadů zavřeno.

Systém, který začátkem týdne zkolaboval, protože se úředníci nemohli propojit s policejní databází kradených vozidel, za poslední dva dny zvládl odbavit 2 396 žadatelů o přihlášení nových vozidel, 2 661 žadatelů o přeregistraci a 529 žadatelů o výměnu technického průkazu či SPZ.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se