Některé chyby registru vozidel se budou opravovat několik dalších měsíců, připouští v rozhovoru pro IHNED.cz ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM). Mělo by jít podle jeho slov ale jen o zdvojené údaje u některých registrací, což by nemělo systém nijak ohrozit.

Bylo nutné spouštět systém už 9. července? Nešlo jeho spuštění odložit, když ještě nebyl připraven?

Moji mě  podřízení informovali, že systém je plně připravený ke spuštění ze strany dodavatele i ministerstva dopravy, což mě vedlo k jeho spuštění. Druhá věc je problematika napojení na základní registr a evropské systémy EUCARIS (Evropský systém výměny informací o motorových vozidlech - pozn. red).

Dnes existující duplicitní data v novém systému nebudou v budoucnu vůbec možná. Nemusí se navíc jednat pouze o data chybná. Může existovat auto, které má dva nebo tři technické průkazy. A já se ptám: Bylo to zcela náhodné, nebo to bylo umožněno nějakou chybou systému? Nový systém toto neumí, což může způsobit velké problémy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.